Logo. Dr. M. Osia
مراقبت های لیفت صورت با فیلر

مراقبت های لیفت صورت با فیلر

مراقبت های لیفت صورت با فیلر بلافاصله بعد از تزریق از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر مراقبت های لازم بعد از تزریق فیلر انجام نشود یا اهمیت آن دست کم گرفته شود، ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد یا نتیجه مطلوب و دلخواه راه به شما ندهد.لیفت صورت با فیلر بسیار حساس است و فردی که کاندیدای تزریق است، باید نکات لازم را برای رسیدن به نتیجه دلخواه رعایت کند. برخی از نکات لازم و همچنین اهمیت مراقبت های بعد از فیلر در ادامه شرح داده شده است.

نکات مراقبتی لیفت صورت با فیلر

اگر چه مراقبت های لیفت صورت با فیلر بعد از تزریق توسط پزشک به شما ارائه خواهد شد، اما رعایت نکات لازم می تواند در پیشرفت روند زیبایی شما تاثیرگزار باشد. برخی از نکات مراقبتی شامل موارد زیر است:

آرایش نکنید

صورت عضو حساسی است. بهتر است تا 24 ساعت بعد از تزریق از آرایش چهره خودداری کنید. ممکن است مصرف لوازم آرایشی موجب حساسیت و عفونت محل تزریق شوند.

صورت را ماساژ ندهید

هر گونه فشاری حتی خفیف هم می تواند باعث جابجایی یا حرکت فیلر در صورت شود. بهتر است تا یک هفته بعد از تزریق از فشار وارد کردن یا ماساژ صورت صرف نظر کنید.

با آب گرم استحمام نکنید

آب گرم می تواند مسیر حرکت تزریق فیلر را باز کند و جابجایی آن را راحت کنید. حمام کردن و شستشو صورت منعی ندارد؛ اما سعی کنید محل تزریق را با آب گرم نشویید.

از کمپرس یخ استفاده کنید

یکی از مهم ترین مراقبت های لیفت صورت با فیلر، گذاشتن کمپرس یخ بعد از تزریق فیلر است. روی قسمتی که تزریق فیلر انجام داده اید به آرامی کمپرس سرد بذارید و فشار ندهید. کمپرس یخ به کاهش التهاب، کاهش تورم، پیشگیری از کبودی، جلوگیری از خونریزی و… کمک می کند. دقت کنید در این دوره هیچ وقت از کمپرس گرم یا آب گرم استفاده نکنید؛ زیرا پوست را شل کرده و فیلر را جابجا می کند.

طرز خوابیدن صحیح

نحوه خوابیدن بعد از لیفت صورت نیز اهمیت دارد و معمولا توصیه می‌شود بدن کمی بالاتر از صورت قرار بگیرد.

شما می توانید از یک بالش مخصوص و بلند استفاده کند به گونه ای که سر بالاتر قرار داده شود. این روند به روند بهبود ورم کمک می کند.

برای کاهش خطر جا به جایی ژل برای چند روز اول از خوابیدن روی صورت اجتناب کنید.

اهمیت مراقبت های لیفت صورت با فیلر

تزریق فیلر برای جوانسازی یک روش راحت و بدون دردسر است. اگر این روش به درستی توسط پزشک انجام نشود یا مراقبت های لیفت صورت با فیلر کم اهمیت شمرده شود، باعث می شود که نتایج دلخواه حاصل نشود و عوارض جبران ناپذیری بر روی صورت پدید بیاید. پس توصیه می شود.

اگر خواهان نتیجه مورد نظر هستید، مراقبت های لازم را به عمل آورید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *