Logo. Dr. M. Osia
ماندگاری ژل بیشتر است یا فیلر؟

ماندگاری ژل بیشتر است یا فیلر؟

ماندگاری ژل بیشتر است یا فیلر؟ یکی از سوالاتی که ذهن اکثر زیباجویان را درگیر می کند، مقایسه ماندگاری ژل یا فیلر است. پوست انسان ها بر اثر گذر زمان دچار فرسودگی می شود و چین و چروک ها خود را نشان می دهند. پوست شل می شود و زیبایی خود را از دست می دهد. در این حالت پزشکان متخصص زیبایی با توجه به شرایط مراجع، تزریق ژل یا فیلر را توصیه می کنند. هیچ کدام از روش های فیلر زدن یا ژل زدن دوام و ماندگاری طولانی مدت ندارند. با توجه به جنس ماده، مواد تزریق شده بعد از مدتی خاص جذب بدن شده و از بین می روند. در ادامه با ماندگاری، مزایا و معایب هر کدام به طور جداگانه آشنا خواهید شد.

ماندگاری تزریق فیلر بیشتر است یا تزریق ژل

اگر شما هم متقاضی تزریق های زیبایی هستید حتما دغدغه این که ماندگاری ژل بیشتر است یا فیلر، ذهن شما را درگیر کرده است. تزریق ژل و فیلر برای حجم دادن به نواحی مختلف صورت است تا چین و چروک ها برطرف شوند. تاثیر ژل و فیلر به صورت موقتی است و هیچ کدام دائمی همیشگی ندارند. اما می توان بعد از گذشت زمان معینی دوباره آن ها را تمدید کرد. با توجه به نوع مواد تزریقی و فیزیولوژیک بدن، طول عمر این مواد در بدن متفاوت است. همچنین مراقبت های بعد از تزریق، می تواند در نگهداری آن ها موثر باشد.

ماندگاری تزریق فیلر بیشتر است یا تزریق ژل

ماندگاری تزریق فیلر

اگر شما هم خواهان زیبایی صورت هستید، دغدغه این را دارید که ماندگاری ژل بیشتر است یا فیلر؟ در حقیقت ماندگاری فیلر بر روی نواحی مختلف بدن به عوامل متعددی بستگی دارد. برند هایی که مورد تایید FDA آمریکا هستند، مشخص می کنند که زمان ماندگاری هر کدام چقدر است. در کنار آن، محلی که تزریق شده است، مقدار تزریق فیلر و میزان متابولیسم بدن در تداوم آن موثر است. حتی مواد اصلی تشکیل دهنده فیلر هم در ماندگاری و مقاومت آن تاثیر گذار هستند. از همان ابتدای تزریق فیلر، مواد تشکیل دهنده آن در بدن شروع به تجزیه شدن خواهند کرد. این تغییرات در روز های اول پس از تزریق مشخص نخواهد شد.

فیلر ها به طور معمول آب لازم را به سمت خود می کشند. به همین دلیل تغییر قابل توجهی احساس نمی شود. اما پس از گذشت مدتی، کاهش حجم فیلر قابل احساس خواهد بود. به همین دلیل زمان معینی را برای تکرار آن در نظر می گیرند. با این ترفند ماندگاری فیلر دوباره تمدید خواهد شد. فیلر ها هم بسته به نوع و تمام عوامل ذکر شده از 6 ماه تا 2 سال دوام دارند. دقت کنید عملی که باعث پیری پوست شود، ماندگاری فیلر را هم کاهش خواهد داد.

تزریق-فیلر-گونه

ماندگاری تزریق ژل

برای آن که بدانیم ماندگاری ژل بیشتر است یا فیلر، باید به نوع مواد سازنده و برند آن توجه کنیم. علاوه بر مواد سازنده، محل تزریق ژل هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بعد از انجام تزریق ژل، مراقبت های بعد از آن هم شرط مهمی برای ماندگاری است. البته در این جا فیزیولوژیک بدن هم تاثیر گذار است. به عنوان مثال ممکن است از یک واحد ژل یکسان برای دو نفر و در یک محل تزریق شود. اما نحوه ماندگاری برای شخصی طولانی مدت تر از دیگری باشد. به طور معمول زمان در نظر گرفته شده برای ماندگاری ژل، 6 الی 18 ماه خواهد بود.

ماندگاری ژل به نوع محل تزریق همبستگی دارد‌. به طور کلی نواحی از صورت که تحرک کمتری دارند در تداوم ماندگاری ژل موفق تر هستند. آنزیم های بدن می توانند به طور طبیعی این ژل‌ ها را تحت تاثیر قرار دهند و بعد از مدتی آن را حل کنند. از دیگر موارد موثر در ماندگاری ژل، میزان متابولیسم بدن است. از آن جایی که متابولیسم بدن در تمام افراد یکسان نیست، میزان ماندگاری ژل هم در هر شخص متفاوت است. اگر متابولیسم بدن بالا باشد، ژل تزریق شده تداوم کمتری دارد.

نمونه-کار-تزریق-ژل-لب-دکتر-اوصیا

مزایای و معایب تزریق ژل

تزریق ژل که امروزه طرفداران زیادی هم پیدا کرده است، برای زیبایی و جوانسازی صورت استفاده می شود. با تزریق ژل نتیجه دلخواه به سرعت ظاهر خواهد شد. به همین دلیل جزو یکی از بهترین ترفندهای زیباسازی در نظر گرفته شده است. فارغ از این که ماندگاری ژل بیشتر است یا فیلر، نشانه های پیری پوست تا مدتی محو خواهند شد. به طور کلی جوانسازی صورت باعث افزایش اعتماد به نفس زیباجویان خواهد شد. ژل هایی که تزریق می شوند، تناسب و سازگاری بیشتری با بدن دارند. از همه مهمتر اینکه نیازی به جراحی، بخیه، بستری شدن و… ندارد.

در کنار مزایای گفته شده هر روش زیباسازی، دارای معایبی هم است. هر روش درمانی عوارض و خطرات خود را دارد. هر چند که این خطرات جدی نیستند اما ممکن است برای تمامی افراد سازگار نباشد. به عنوان مثال بعد از تزریق ممکن است التهاب، سوزش، درد، قرمزی یا کبودی در محل تزریق مشاهده شود. همچنین در برخی افراد محل تزریق شده تا مدت ها ممکن است بی حس باشد. به همین دلیل توصیه می شود که تزریق ژل حتما توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام شود.

مزایای و معایب تزریق فیلر

جدا از مبحث این که ماندگاری ژل بیشتر است یا فیلر، تزریق های زیبایی مزایا و معایب خود را دارند. فیلر ها قسمت های تو خالی و افتاده صورت را پر می کنند به همین دلیل طرفداران بسیار زیادی دارد. تمام کاندیدا های بالای 18 سال می توانند از این روش برای جوانسازی صورت استفاده کنند. فیلر یک روش غیر تهاجمی است که نیاز به هیچ گونه تیغ جراحی ندارد. این روش تنها با چند تزریق ساده قابل انجام است. فیلر زدن نیازی به بیهوشی ندارد و با بی حسی های موضعی قابل تحمل خواهد بود. همچنین امکان تمدید فیلر ها نیز وجود خواهد داشت.

از معایب فیلر زدن صورت می توان به حساسیت هایی که ایجاد می کند اشاره کرد. تمام افراد عوارض سخت و جدی تزریق فیلر را احساس نخواهند ‌کرد. اما هر نوع تزریق زیبایی هم عوارض و معایب خود را به دنبال دارد. گاهی اوقات ممکن است فیلر در زیر پوست به صورت گوله گوله ظاهر شود. برخی افراد به مواد تزریقی حساسیت دارند و دچار آلرژی می شوند. ممکن است بعد از تزریق درد، خارش، کبودی و حتی خونریزی در ناحیه مورد نظر ایجاد شود.

نتیجه گیری

با افزایش سن پوست بدن شروع به فرسوده شدن می کند. به همین دلیل برای زیبایی و جوانسازی هر چه بیشتر پوست از تزریق فیلر و ژل استفاده می شود. فیلر و ژل با توجه به نوع برند، مواد سازنده، مراقبت های لازم، میزان متابولیسم بدن و… ماندگاری متفاوتی از 6 تا 24 ماه دارند. متابولیسم یا سوخت و ساز بدن یکی از عواملی است که مشخص می کند ماندگاری ژل بیشتر است یا فیلر؟ همچنین تخصص پزشک در هنگام تزریق می تواند در طول عمر ژل یا تزریق موثر باشد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *