Logo. Dr. M. Osia
عوارض تزریق ژل لب

عوارض تزریق ژل لب

عوارض تزریق ژل لب از موضوعات مهمی است که در این مقاله می‌خواهیم در مورد آن صحبت کنیم. زیباجویان همیشه به دنبال روش‌هایی هستند که زیبایی خود را دوچندان کنند. غافل از اینکه این روش‌ها چه عوارضی دارند آنها را تست می‌کنند. تزریق ژل لب نیز دارای عوارضی متعددی مانند عفونت و تورم یا عدم تقارن در دو طرف لب است، نه تنها باعث زیبایی شخص نمی‌شود بلکه به چهره و سلامتی وی آسیب می‌رساند.

 در موارد نادری نیز عوارضی همچون آلرژی نسبت به دارو وجود دارد که احتمال خونریزی و درد در منطقه تزریق به‌وجود می‌آید. البته تمامی این عوارض زمانی پیش خواهد آمد که برای تزریق ژل لب به مراکز نامعتبر مراجعه شده باشد. بیشتر عوارض ناشی از تزریق مثل قرمزی و تورم لب موقتی هستند و طی دو سه روز آینده التیام می‌یابند. مشاوره قبل از انجام هرگونه تزریق و فیلر لب در نتیجه آن تاثیر دارد. با ما همراه باشید تا عوارض تزریق ژل لب را بهتر بشناسید.

تزریق ژل لب چه عوارضی دارد؟

سوال اساسی و مهمی که برای خانم‌ها در مواقع تزریق پیش می‌آید، در مورد عوارض این مسئله است. ممکن است فردی ژل لب تزریق کند اما هیچ نوع آسیبی نبیند؛ در برخی از افراد نیز عوارضی مشاهده می‌شود. عوارض تزریق ژل لب را در چند مورد می‌توانیم بیان کنیم.

  • عفونت یکی از شایع‌ترین عارضه بعد از تزریق است. این عفونت درد زیادی را به همراه دارد به طوری که فرد قادر به نوشیدن و خوردن نیست. در هنگام عفونت، رنگ لب زرد می‌شود و به خوبی عفونت قابل دیدن است. در این هنگام پزشک با سرنگ این عفونت را خالی می‌کند و درد فروکش می‌کند.
  • عارضه بعدی آلرژی نسبت به مواد تزریق شده است. این مورد بسیار نادر است و در این مواقع تبخال و زخم یا خونریزی در لب دیده می‌شود. برخی از افراد از درد ناشی از حساسیت بسیار گله‌مند هستند.
  • عارضه بعدی در مورد عدم تقارن بین دو طرف لب است. این مورد اگرچه درد ندارد اما بسیار ناراحت‌کننده خواهد بود. فرد برای افزایش زیبایی خود اقدام تزریق نموده اما با این صحنه دهشتناک مواجه می‌شود.
  • تورم لب بیش‌تر از آنچه که تصور می‌کنند باعث ناراحتی در فرد می‌شود. همچنین زخم دور لب یا قرمزی و تاول زدن بیش از حد عارضه‌ای است که منجر به مراجعه فرد به پزشک متخصص می‌شود.ق
  • عدم پخش ژل در زیر لب و گلوله شدن آن نیز از دیگر عارضه به‌شمار می‌رود که بستگی به نحوه تزریق ژل دارد.

نحوه پیشگیری از عوارض تزریق ژل لب

نحوه پیشگیری از عوارض تزریق ژل لب

شاید با خواندن این مطلب، دچار تردید شده‌ باشید. مسلما زیبایی آرزوی هر فردی است و خانم‌ها تمایل دارند که به دنبال روش‌های زیبایی بروند. نگران نباشید درست است که عوارض تزریق ژل لب فراوانند، اما با چندین روش و مراجعه به یک مرکز معتبر هیچ کدام از این عوارض به‌وجود نخواهد آمد. چند پیشنهاد برای شما که دوست دارید ژل لب تزریق کنید و از عوارض آن بیم دارید، بیان می‌کنیم.

  1. بعد از تزریق ژل لب تا چند روز به هیچ وجه از وسیله آرایشی لب استفاده نکنید؛ چون باعث عفونت در لب می‌شود.
  2. از خاراندن و دست کشیدن و لمس کردن لب جدا بپرهیزید زیرا ممکن است مواد تزریق به درستی پخش نشود و گلوله بماند.
  3. نوشیدن الکل، کشیدن سیگار و دخانیات در هفته اول بعد از تزریق ژل لب ممنوع است.
  4. از انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش‌های حرفه‌ای مثل کاراته یا تکواندو و … پرهیز کنید. فشار برروی لب خطر عوارض تزریق ژل لب را افزایش می‌دهد.
  5.  آب کافی به منظور تاثیر بالای هیالورونیک اسید بنوشید.

به هر دلیلی ممکن است با عوارضی که گفتیم روبرو شوید. حالا درمان آن اهمیت دارد و چند راهکار ساده می‌تواند در بهبود آن کمک کند. چندین روز بعد از تزریق می‌توانید از کمپرس آب سرد برای عدم تورم و کبودی استفاده کنید. آنتی بیوتیک جهت کاهش درد لب مجاز است. در صورتی که این روش‌ها جوابگو نبودند به پزشک مراجعه کنید. پزشک ابتدا با یک سرنگ استریل شده لب را سوراخ می‌کند و سپس با کمی فشار عفونت را خالی می‌کند. همچنین پماد موضعی برای درد نیز تجویز می‌کند.

آیا انتخاب پزشک در عوارض تزریق ژل لب موثر است؟

قبل از هر کاری انتخاب یک کلینیک معتبر و یک پزشک متخصص عاقلانه‌ترین کار است. اگر در هنگام تزریق ژل لب، سرنگ استریل شده باشد، هرگز عفونت ناشی از تزریق را نخواهید دید که این مسئله به بهداشت محیط و مرکز بستگی دارد.

تصور کنید کلینیکی نامعتبر از مواد غیر بهداشتی و از برند ارزان قیمت یا تاریخ مصرف گذشته برای تزریق استفاده کند، چه بلای بر سر مراجعه‌کنندگان خواهد آمد. حتی افرادی هستند که بدون مجوز اقدام به تزریق می‌کنند که در مورد میزان تزریق ژل و نحوه تزریق اطلاعات کافی ندارند. همین افراد موجب پدیدار شدن عوارض تزریق ژل لب می‌شوند. بهتر است با هزینه کردن درست و اصولی یک نتیجه عالی به‌دست آورید و به دنبال کلینیک ارزان قیمت نباشید.

00:38
truncate dir-rtl

کجا تزریق ژل لب انجام بدم ؟

نتیجه نهایی

چنانچه دوست دارید ژل یا فیلر لب تزریق کنید ابتدا در مورد چیستی، عوارض و مرکزی که می‌خواهید، مراجعه کنید تحقیق کنید. اگر در دوران شیردهی و بارداری هستید یا بیماری دیابت دارید یا سابقه سکته قلبی و مغزی دارید به هیچ وجه اقدام به تزریق ژل لب نکنید؛ زیرا احتمال پیدا شدن عوارض تزریق ژل لب در این اشخاص بیشتر است. مجموعه عوارض، درمان و نحوه پیشگیری از عوارض تزریق را بیان کردیم. سخن ما مبنی بر عدم تزریق ژل لب نیست؛ بلکه به منظور آگاهی سازی افراد داوطلب عوارض آن را بیان کردیم. آگاهی داشتن در مورد یک موضوع می‌تواند بهترین بازخورد را داشته باشد.

سوالات متداول عوارض تزریق ژل لب

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *