Logo. Dr. M. Osia
آیا بوتاکس دردناک است؟

درد بوتاکس غیرقابل تحمل است !!!

درد تزریق بوتاکس برای برخی افراد شدید و همراه با سوزش و در بعضی افراد دیگر بسیار معمولی و قابل تحمل خواهد بود. آیا واقعا این روش غیرتهاجمی با درد همراه است؟ حین تزریق چه مقدار درد را باید تحمل کنیم؟ نیاز است که قبل از انجام تزریق بوتولینوم، مسکن استفاده کنیم؟ در این مقاله به طور کامل در مورد درد تزریق بوتاکس و روش های بهبود دهنده نیز صحبت خواهیم کرد بنابراین ما را تا انتها همراهی کنید.

آیا تزریق بوتاکس دردناک است؟

تزریق بوتاکس در اغلب موارد، باعث احساس ناخوشایند و درد موقت می‌شود. این درد معمولاً بسیار کم و کوتاه مدت است و در اکثر موارد به سرعت از بین می‌رود. بسیاری از افراد نیز احساس درد نمی‌کنند یا اگر هم آن را تجربه کنند، بسیار خفیف و محدود است. معمولا درد های زیاد و غیر طبیعی در هنگام تزریق این ماده برای رفع چین و چروک صافی پوست، زمانی رخ می‌دهد که پزشک بی تجربه بوده و مهارت کافی برای تزریق بوتاکس را نداشته باشد. به طور کلی این روش دردناک نیست اما بسته به آستانه تحمل درد هر فرد و حساسیت و نازکی پوست و شریط بدنی نیز ممکن است در برخی شرایط درد احساس شود.

تزریق بوتاکس برای نواحی مختلفی صورت می‌گیرد که در هر منطقه با میزان درد متفاوتی همراه خواهد بود. به عنوان مثال درد تزریق بوتاکس در نواحی پیشانی کمتر از ناحیه زیر چشم است. همچنین مقدار درد در ناحیه روی دست هنگام تزریق بوتاکس، تقریبا زیاد است و این نوع تزریقات به ناحیه سر برای درمان میگرن، با مقدار درد و ناخوشی زیادی همراه است.

تزریق بوتاکس در ولنجک

آیا احساس درد در هنگام تزریق بوتاکس وجود دارد؟

همانطور که دانستید، این تکنیک با کمی درد در حین تزریق همراه است. به طور کلی مرحله تزریق بوتاکس با مقداری جزئی درد همراه است. این درد معمولا در نواحی نقاط تزریق به همراه کمی سوزش و حتی خونریزی خواهد بود اما در هنگام تزریق معمولا چندان دردی احساس نمی‌شود زیرا حدود بیست دقیقه قبل از شروع تزریق بوتولینوم توکسین، در نواحی مورد نظر بی حسی تزریق می‌شود. بعد از ایجاد بی حسی، هنگام وارد شدن سوزن به زیر پوست، درد خفیفی ممکن است احساس شود و یا حتی شاید همچین موردی را اصلا فرد تجربه نکند. بنابراین درد تزریق بوتاکس نیز برای افراد در حین انجام کار متفاوت است.

آیا درد پس از تزریق بوتاکس به مدت طولانی ادامه دارد؟

بیشتر مواقع، درد پس از تزریق بوتاکس برای مدت طولانی ادامه نمی‌یابد و به سرعت کاهش یافته و از بین می‌رود. اما در مواردی ممکن است برخی از افراد، درد یا ناراحتی ملایمی را برای مدت کوتاهی پس از تزریق احساس کنند. در صورتی که درد یا عوارض دیگر پس از تزریق بوتاکس برای مدت طولانی ادامه داشت، بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید تا این موضوع بررسی شود. منظور از درد تزریق بوتاکس، در زمان انجام این کار است زیرا این احساس و تجربه ناخوشایند تا چند دقیقه بعد از تزریق نیز از بین رفته و ادامه نخواهد داشت.

00:29
truncate dir-rtl

میزبان مراجعه کننده عزیزمون جهت تزریق بوتاکس زیر بغل در مطب دکتر اوصیا بودیم

آیا بوتاکس دردناک تر از سایر روش های زیبایی مانند جراحی است؟

معمولاً، در مقایسه با روش‌های زیبایی دیگر مانند جراحی، بوتاکس کمترین مقدار درد را دارد. تجربه درد و ناراحتی ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد و در نهایت بستگی به حساسیت هر فرد نسبت به درد دارد. روش های تهاجمی به دلیل داشتن برش ها و زخم های بعد از جراحی هم در حین روند عمل و هم در دوره نقاهت و حتی تا چندین ماه بعد از آن، با احتمال وجود درد همراه هستند و ناخوشی و چالش هایی را به همراه دارند اما روشی مانند تزریق بوتاکس و یا حتی تزریق فیلر نیز با درد چندانی همراه نیست. برخی افراد به طور همزمان بوتاکس و فیلر را تزریق کرده که درد را به نحوی احساس می‌کنند و همچنین در این مین سوزشی را تجربه می‌کنند که چند ساعت بعد از تزریق، بهبود می‌یابد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *