Logo. Dr. M. Osia
کبودی و تورم بعد از تزریق ژل لب

کبودی و تورم بعد از تزریق ژل لب

تزریق ژل لب مزایای بسیاری دارد و توانسته است افراد زیادی را به خود جذب کند. البته تزریق ژل لب در کنار مزایایی که برخی عوارض جزئی مثل التهاب، کبودی و ورم را ایجاد می کند. کبودی و ورم بعد از تزریق ژل لب  معمولاً طبیعی بوده و خیلی زود در عرض چند روز برطرف خواهد شد. با این حال برخی از افراد به دلیل عدم مراقبت های لازم قبل و بعد تزریق ژل لب و همچنین مراجعه به مراکز نامعتبر شاهد میزان بالایی از کبودی و تورم بعد از تزریق ژل لب باشند.

نمونه-کار-تزریق-ژل-لب-دکتر-اوصیا
فرم-دهی-لب-توسط-دکتر-مهدی-اوصیا

کبودی بعد از تزریق ژل لب

برخی از افراد بعد از تزریق فیلر دچار کبودی نمی شوند اما اگر شما جزو افرادی هستید که کبودی لب را تجربه می کنید، نگران نباشید. کبودی بعد از تزریق ژل لب یکی از اتفاقات طبیعی بعد از تزریق فیلر است که با قرص هایی مانند آناهیل و کرم هیرودوئید برطرف می شود.

برای رفع کبودی بعد از تزریق فیلر لب بهتر است موقع خواب سرتان را بالاتر از بدن نگه دارید. برایم مثال می توانید از دو بالشت استفاده کنید. همچنین سعی کنید روی ناحیه تزریق شده فشار وارد نکنید تا کبودی بیشتر نشود.

آنچه باید توجه کنید این است که مراجعه به بهترین مرکز تزریق ژل لب در تهران می تواند عوارض بعد از تزریق را به حداقل برساند.

کبودی-بعد-از-تزریق-ژل-لب

علت کبودی بعد از تزریق ژل لب

کبودی بعد از تزریق ژل لب معمولا به دو علت اتفاق می افتد:

  • آسیب به مویرگ های ظریف حین تزریق

در بدن ما انسان ها شبکه ای از عروق خونی وجود دارد که وظیفه ی تامین مواد غذایی و اکسیژن را برای اعضای بدن، بافت ها و سلول ها بر عهده دارند. زیر پوست نیز مملو از مویرگ های بسیار ظریف است. زمانی که شما اقدام به تزریق ژل لب می کنید، سوزن ظریف و باریک فیلر از چندین نقطه مختلف وارد پوست لب می شود و با هر بار ورود ممکن است به مویرگ ها آسیب وارد نماید.

پارگی این مویرگ های سطحی چندان جدی نیست و کبودی های مختصری را به وجود می آورد.

  • تزریق های سطحی

اگر تزریق ژل لب، توسط پزشک بی تجربه انجام شود ممکن است پس از تزریق احساس کنید پوستتان کبود شده است. این اتفاق که بیشتر در تزریق ژل لب و تزریق فیلر زیر چشم اتفاق می افتد که ناشی از تزریق سطحی است.

کبودی پس از تزریق ژل لب تا چه مدت زمانی ادامه دارد؟

به طور معمول کبودی بعد از تزریق ژل لب، حداقل 3 روز و حداکثر دو هفته باقی می ماند. رعایت نکات قبل از تزریق فیلر و همچنین رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل لب به شما کمک می کند به میزان قابل توجهی از ایجاد کبودی پس از تزریق ژل جلوگیری شود.

ورم بعد از تزریق ژل لب

ورم و کبودی بعد از تزریق ژل لب یک روز پس از تزریق ظاهر می شود، میزان ورم و کبودی در هر فرد متفاوت است. در بسیاری از افراد مقداری جزئی ورم مشاهده می شود و برای برخی از افراد، کبودی نیز همراه با این تورم اتفاق می افتد.

میزان تورم ممکن است در روز دوم افزایش یابد، اما پس از گذشت چند روز رفته رفته کاهش و در نهایت تا یک هفته کاملا از بین می‌رود.در مواردی احتمال دارد ژل تزریق شده گلوله گلوله شود، این امر تا دو هفته پس از تزریق طبیعی است، در صورتی که پس از روز چهاردهم هم ادامه داشت، حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.

ورم-لب-بعد-از-تزریق-فیلر

راه های از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل

در صورت ایجاد ورم بعد از تزریق ژل می توانید از آناناس، قرص های ویتامین C، کمپرس سرد (در ساعات اولیه) و سپس کمپرس گرم(در روزهاى ابتدایى) استفاده نمایید.

برای کاهش تورم بعد از تزریق ژل لب رعایت برخی نکات قبل و بعد از عمل ضروری است. توصیه می‌شود این نکات را مطالعه کرده و به آنها عمل کنید تا احتمال بروز این عوارض کاهش یابد:

✅مصرف برخی دارو‌ها قبل از تزریق ژل، احتمال بروز تورم و کبودی لب را افزایش می‌دهد. پس بهتر است مصرف برخی از دارو‌ها مانند اسپرین را یک هفته قبل از تزریق ژل کنار بگذارید و حتماً درباره آنها با پزشک خود مشورت کنید.

✅اگر تبخال زده‌اید به پزشک خود اطلاع دهید تا دارو‌های لازم را برای پیشگیری را تجویز کند و سپس بعد از بهبودی اقدام به تزریق ژل کنید.

✅مصرف آناناس تازه قبل و بعد از انجام تزریق ژل لب به کاهش تورم و کبودی کمک می‌کند.

✅پس از اتمام تزریق ژل لب، بلافاصله روی لب، کمپرس یخ بگذارید. انجام این کار تا حد زیادی از بروز کبودی و ورم جلوگیری می‌کند.

✅تا یک هفته پس از تزریق در معرض تابش آفتاب قرار نگیرید و هنگامی که می‌خواهید به خارج از منزل بروید از کلاه یا کرم ضد آفتاب مناسب استفاده کنید.

✅توصیه می‌شود از فشار وارد کردن به مناطقی که تزریق ژل صورت گرفته است، اجتناب کنید. رعایت نکردن این موضوع باعث افزایش تورم لب بعد از تزریق ژل خواهد شد. همچنین احتمال جابه‌جا شدن ژل در زیر پوست لب افزایش پیدا می‌کند.

آیا گذاشتن یخ بعد از تزریق ژل لب برروی ورم و کبودی آن تاثیر دارد؟

یکی از مراقبت بعد از تزریق ژل لب، استفاده از کمپرس یخ روی ناحیه ی تزریق می باشد. باید هر پنج تا ده دقیقه و تا شش ساعت بعد از تزریق به این کار ادامه دهید و روی ناحیه ورم کرده یخ بگذارید.

کلام آخر

همان طور که گفته شد کبودی و تورم بعد از تزریق ژل لب تا حدودی طبیعی است که شما می توانید با انجام مراقبت هایی که در مقاله به آن اشاره کردیم این تورم و کبودی را کاهش دهید.

به یاد داشته باشید ظاهری که در چند ساعت اول بعد از تزریق می بینید اندازه واقعی لب ها نیست. مقدار زیادی از این برجستگی به دلیل التهاب است و بعد از یک روز برطرف می شود. معمولا برای اینکه لب هایتان به اندازه و فرم دلخواهتان برسد، باید تزریق فیلر لب را در 2 جلسه و چند مرحله انجام دهید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *