Logo. Dr. M. Osia
مدلینگ صورت با تزریق چربی

مادلینگ صورت با تزریق چربی مانند بازیگران هالیوودی

یکی از روش های مدلینگ صورت تزریق چربی می باشد که از یکی از بخش های بدن که چربی بیشتری دارد، چربی برداشته می شود. امروزه در صنعت زیبایی داشتن صورت زاویه دار و چانه V (وی شکل) یکی از معیارهای مهم زیبایی چهره به حساب می آید بطوریکه افراد زیادی که به صورت ژنتیکی و یا به هر دلیلی صورت زاویه دار ندارند با روش های مختلفی اقدام به زاویه سازی چهره می کنند.

به زاویه سازی یا کانتورینگ صورت مدلینگ هم گفته می شود و به روش های مختلفی از تزریق ژل به چانه گرفته تا تزریق چربی امکان پذیر می باشد.

مادلینگ-صورت

یکی از روش های زاویه سازی صورت، مدلینگ صورت با تزریق چربی می باشد که در این مقاله قصد داریم به بررسی این روش بپردازیم پس با ما همراه باشید.

مدلینگ صورت با تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

همانگونه که اشاره شد مدلینگ صورت با تزریق چربی یکی از روش های زاویه سازی صورت می باشد که در طی چند سال اخیر طرفداران زیادی به خود جلب کرده است. در این روش از چربی بدن خود فرد برای زاویه سازی استفاده می شود.

در حقیقت بخشی از بدن که دارای چربی بیشتری می باشد مانند ران، شکم و پهلوها به روش لیپوساکشن برای برداشتن چربی توسط پزشک انتخاب می شود. در حقیقت ساکشن چربی یک روش غیرتهاجمی بوده که عموما در صورت کوچک بودن ناحیه ی موردبرداشت اینکار با بی حسی موضعی انجام می شود اما در صورتی که قرار باشد مقدار زیادی چربی برداشت شود تا به ناحیه ی بزرگتری مانند باسن تزریق شود ممکن است فرد به بیهوشی نیاز داشته باشد.

چربی برداشت شده به دلیل وجود ناخالصی باید توسط سانتریفیوژ خالص سازی شود. پس از خالص سازی، چربی برداشته شده آماده ی تزریق به صورت می باشد. در روش مدلینگ صورت با تزریق چربی به دلیل اینکه چربی برداشت شده از بدن خود فرد می باشد برای زنده ماندن در خون گردش می کند و در نهایت حدود 50 درصد از چربی تزریق شده برای همیشه باقی می ماند. این روش یک روش ایمن زاویه سازی صورت می باشد.

چه افرادی کاندید مناسب مدلینگ صورت با تزریق چربی هستند؟

همیشه به خاطرداشته باشیدکه در هر اقدامی که برای زیبایی خود انجام می دهید قدم اول مشورت با دکتر پوست و مو در نظر گرفتن سلامتی می باشد. تزریق چربی در صورت تنها برای مدلینگ و زاویه سازی کاربرد ندارد در بسیاری موارد جهت رفع چین و چروک و جوانسازی صورت نیز از این روش استفاده می شود.
در لیست زیر افرادی که واجد شرایط مدلینگ صورت با تزریق چربی هستند آورده شده است:

 • افرادی که به دلیل افزایش سن دچار پیرپوستی و چین و چروک شده اند.
 • افرادی که خطوط عمیق مانند خط اخم و خط لبخند دارند
 • افرادی که فک پهن، مربعی یا دایره ای شکل دارند.
 • افرادی که خط فک آنها زاویه ندارد.

در لیست بالا افرادی که واجد شرایط مدلینگ صورت با تزریق چربی هستند مشخص شد در مقابل می خواهیم به بررسی افرادی که کاندید مناسبی برای مدلینگ صورت با تزریق چربی نیستند بپردازیم فراموش نکنید که در تزریق هر گونه ژل یا چربی داشتن سلامت عمومی فرد بسیار مهم است چراکه موفقیت و ماندگاری بسیاری از این روش ها به سلامت عمومی و میزان سوخت و ساز بدن فرد بستگی دارد.

در لیست زیر افرادی که کاندید مناسب زاویه سازی صورت نیستند آورده شده است :

 • افرادی که صورت آنها دارای چاقی یا لاغری بیش از اندازه می باشد.
 • افرادی که دچار افتادگی پوست هستند.
 • افرادی که فک پایین آنها بسیار کوچک است.
 • افرادی که صورت بسیار چاق و گرد دارند.
 • افرادی که بینی بزرگ دارند.
 • افرادی که چانه شان عقب رفتگی دارد.
مادلینگ-صورت-با-تزریق-چربی-در-ولنجک

مدلینگ صورت با تزریق چربی چه مزایا و معایبی دارد؟

یکی از اصلی ترین مزایای مدلینگ صورت با تزریق چربی نسبت به سایر روش ها ایمن بودن این روش می باشد. در این روش به دلیل اینکه چربی از بدن خود فرد برداشته می شود احتمال پس زدن آن توسط سیستم دفاعی بدن به حداقل رسیده و تاثیر گذاری و جذب آن به روند طبیعی صورت می گیرد.

در کنار ایمن بودن مزایای دیگری هم داردکه در زیر اشاره شده است:

 • طبیعی تر به نظر رسیدن زاویه ی صورت
 • طبیعی و غیر حساسیت زا بودن
 • حداقل درد و ناراحتی که با دارو قابل کنترل می باشد.
 • بدون عوارض جانبی یا حداقل عارضه ی جانبی ( کبودی و تورم)
 • این روش برای افرادی که به مواد مصنوعی واکنش آلرژیک دارند مناسب است.

در کنار تمامی فوایدی که برای مدلینگ صورت با چربی گفته شد یکی از معایب آن بیشتر بودن هزینه ی تزریق با چربی نسبت به ژل می باشد که با توجه به مزیت های آن قابل بحث می باشد. هم چنین از دست دادن مقداری چربی در ناحیه تزریق شده یکی از دیگر معایب مدلینگ صورت با تزریق چربی می باشد.

مدلینگ صورت با تزریق چربی چه میزان ماندگاری دارد؟

میزان ماندگاری مدلینگ صورت با تزریق چربی رابطه ی مستقیمی با میزان سوخت وساز بدن شما و تجزیه ی چربی ها دارد. در صورتیکه فعالیت های ورزشی سنگین دارید و یا از رژیم غذایی خاصی استفاده می کنید که در کوتاه مدت می تواند تاثیر زیادی در از دست دادن چربی های بدن شما داشته باشد این روش برای مدلینگ صورت شما مناسب نمی باشد. چرا که در این روش به خودی خود تقریبا 50 درصد چربی توسط بدن جذب می شود.

قبل از مدلینگ صورت با تزریق چربی چه آزمایش هایی باید انجام شود؟

قبل از زاویه سازی صورت با تزریق چربی لازم آزمایش هایی در ارتباط با شمارش سلول های خونی ودیگر فاکتورها انجام شود که در زیر به آن اشاره شده است:

 • آزمایش CBC
 • آزمایش های مربوط به لخته شدن خون PTT,PT
 • آزمایش مربوط به ویروس های فعال شامل HIV, HB ,…

هزینه ی مدلینگ صورت با تزریق چربی

هزینه ی تزریق چربی برای زاویه سازی صورت به عوامل مختلفی بستگی دارد. این هزینه شامل هزینه ی کلینیک زیبایی ، پزشک و میزان تجربه و تبحر پزشک ، میزان ناحیه ی تزریق ( هر چه ناحیه بزرگتر باشد به چربی بیشتری نیاز است) مربوط می باشد و نمی توان یک هزینه ی کلی برای آن در نظر گرفت.

توجه داشته باشید که زاویه سازی صورت با تزریق چربی در عین غیرتهاجمی بودن حساس بوده و نیازمند یک پزشک مجرب و متبحر می باشد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *