Logo. Dr. M. Osia
ماندگاری تزریق ژل لب

ماندگاری ژل لب چقدر است ؟

ماندگاری ژل لب برای بیشتر کسانی که خواهان لب های قلوه ای و جذاب هستند، مهم است. همانطور که می دانید تزریق ژل لب محبوب ترین روش افزایش حجم لب است و ماندگاری طولانی مدت ژل لب یکی از عوامل محبوبیت این روش است. تزریق ژل لب بدون نیاز به جراحی می باشد در واقع این روش شامل تزریق یکی از چندین نوع ژل تزریق به لب است. اما یکی از سوالاتی که پیش از تزریق ‌ژل لب ممکن است با آن مواجه شوید، ماندگاری ژل‌های تزریقی لب می‌باشد.

ماندگاری-تزریق-ژل-به-لب-چقدر-است-؟

اولین نکته‌ای که باید بدانید این است که تمام انواع ژل‌هایی که به لب تزریق می‌شوند اثرات کوتاه مدت و موقتی دارند و حجم اولیه‌ای که پس از تزریق لب ایجاد می‌شود به مرور از بین می‌رود، پس از تزریق اول در صورتی که از نتیجه‌ی تزریق رضایت داشتید با توجه به ماندگاری ژل تزریق شده می‌توانید جهت تزریق‌های بعدی برنامه ریزی نمائید.

ماندگاری تزریق ژل لب چقدر است؟

عوامل متعددی در ماندگاری تزریق ژل لب نقش دارند که برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

  • نوع ماده‌ی تزریقی
  • ژل‌های هیالورونیک اسید

شرکت‌های داروسازی متفاوتی با استفاده از مواد مختلف اقدام به تهیه‌ی ژل‌های تزریقی می‌نمایند، اکثر محصولاتی که جهت حجیم سازی و فرم بخشیدن به لب‌ها استفاده می شود از ماده‌ای به نام هیالورونیک اسید تشکیل شده‌اند. هیالورونیک اسید ماده‌ای است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد و می‌تواند تا 1000 برابر وزن خود آب را جذب نماید، با توجه به همین خاصیت در مدت زمان کوتاهی پس از تزریق می‌توانید لب‌هایی برجسته و خوش فرم داشته باشید.

ژل‌هایی که بر مبنای هیالورونیک اسید هستند به مدت حداکثر 6 تا 12 ماه روی لب باقی می‌مانند.

  • ژل‌های کلاژن

برخی دیگر از محصولات تزریقی حجم دهنده به لب حاوی کلاژن و یا موادی هستند که تولید کلاژن را تحریک می‌نماید، کلاژن یکی از پروتئین‌هایی است که در فرم دهی و حجم بخشیدن به لب‌ها موثر می‌باشد.

با توجه به نتایج غیرطبیعی که از تزریق ژل‌های حاوی هیالورونیک اسید ایجاد می شود در سال‌های اخیر بیشتر افراد انتخاب محصولاتی مبتنی بر کلاژن را ترجیح می‌دهند.

ماندگاری محصولاتی که مبتنی بر کلاژن هستند نسبت به محصولاتی که حاوی هیالورونیک اسید هستند بیشتر می باشد، بنابراین اگر به دنبال نتایج طبیعی با ماندگاری بالاتری هستید می‌توانید از پزشک خود تقاضا نمائید که از ژل‌های حاوی کلاژن استفاده نماید، این ژل‌ها 12 تا 24 ماه ممکن است روی لب باقی بمانند.

با توجه به نوع محصولی که انتخاب می‌نمایید، شرکت سازنده‌ی محصول، مقدار هیالورونیک اسید یا کلاژن موجود در ژل ممکن است ماندگاری نتایج تزریق دستخوش تغییراتی شود.

  • میزان و تعداد تزریق‌های انجام شده

با توجه به بافت لب تزریق‌هایی که بر روی لب انجام می‌شوند معمولاً به صورت سطحی می‌باشند و به لایه‌های عمیق پوست لب نفوذ پیدا نمی‌نمایند. تکنیک‌های مختلفی به منظور فرم بخشیدن به لب وجود دارد که بنا به خواست بیمار جهت کسب نتایج طبیعی و یا فرم‌های مختلف، میزان و تعداد ماده‌ی تزریقی مختلف خواهد بود.

اما به طور کلی هرچقدر که میزان ژل تزریق شده بیشتر باشد و به صورت عمیق‌تری تزریق شود نتایج تزریق فیلر از ماندگاری بالاتری برخوردار خواهند بود.

گاهی اوقات پس از پایان جلسه اول بیمار از نتایج رضایت ندارد و جهت تزریق مجدد اقدام می‌نماید، تزریق مجدد در فاصله‌ی کوتاه موجب می‌شود که ماندگاری ژل با توجه به افزایش ماده‌ی تزریقی بیشتر شود.

  • سرعت متابولیسم بدن

بدن هر فردی با توجه به ژنتیک و سایر موارد با سرعت متفاوتی متابولیسم مواد مختلف را انجام می‌دهد، بنابراین فارغ از محصول تزریق شده، میزان ماده‌ی تزریق شده و تکنیک تزریق، سرعت متابولیسم بدن هر فرد می‌تواند یکی از نکات تاثیرگذار در ماندگاری ژل‌های تزریقی باشد.

افرادی که به صورت ژنتیکی متابولیسم سریعی دارند، اثرات تزریق ژل بر روی آنها کوتاهتر خواهد بود و در مدت زمان کمتری نتایج حجم دهندگی و پرکنندگی تزریق ژل روی لب‌های آنها از بین خواهد رفت.

یکی از مواردی که افراد مختلف با مراجعه به دکتر پوست و مو یکسان و محصول یکسان نتایج مختلفی در ماندگاری ژل لب تزریق شده دارند همین موضوع می‌باشد.

فرم-دهی-لب-توسط-دکتر-مهدی-اوصیا
فرم-دهی-لب

راهکار افزایش ماندگاری ژل لب

با توجه به مطالبی که ذکر شد تاثیر تزریق ژل به مرور از بین خواهد رفت اما شما می‌توانید با رعایت مواردی مدت زمان ماندگار ژل لب را افزایش دهید، این موارد عبارتند از:

  • از اشعه ماورا بنفش خورشید دور بمانید و به صورت منظم از بالم لب‌هایی با SPF بالا استفاده نمائید.
  • به میزان کافی آب بنوشید و تغذیه‌ی مناسب را در برنامه‌ی غذایی خود بگنجانید.
  • ماساژهای لمسی ناحیه لب را به صورت منظم و بر اساس دستورالعمل‌هایی که پزشک به شما رائه کرده است انجام دهید.

بهتر است برای ماندگاری ژل‌ لب از غذاهایی استفاده کنید حاوی ویتامین‌های مختلف بویژه زینک (روی) باشند. مصرف زینک باعث می‌شود تا عملکرد پوست بهتر و در نتیجه ماندگاری ژل‌های تزریقی بیشتر شود.

در ضمن از خوردن غذاهایی مضر مانند کنسرو و مواد غذایی فرآوری شده مانند سوسیس و کالباس خودداری کنید. همچنین مصرف مواد قندی نظیر نوشابه‌ها و نوشیدنی‌های گازدار را کاهش دهید.

به طور کلی ماندگاری تزریق ژل به لب بین 6 تا 12 ماه با توجه به نوع فیلر تزریقی می باشد.

کلام آخر

در انتها به یاد داشته باشید اگر می‌خواهید همیشه لب‌هایی حجیم و خوش فرم داشته باشید با توجه به نوع ماده‌ی تزریقی و سایر عوامل تاثیرگذار در ماندگاری ژل لب که در این مقاله به آن اشاره شد باید پیش از اینکه اثرات تزریق قبلی از بین برود جهت تزریق جدید اقدام نمائيد. ما در کلینیک دکتر اوصیا با تزریق بهترین فیلرهای روز دنیا ماندگاری ژل لب را به حداکثر خود می رسانیم.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *