Logo. Dr. M. Osia
لیفت میدفیس

لیفت میدفیس؛ لیفت میانی صورت با ژل

با گذشت زمان پوست قسمت‌های مختلف بدن دچار افتادگی و چین و چروک‌هایی می‌شود که این مشکلات در قسمت صورت بیشتر در معرض دید قرار دارند. با شروع میانسالی بسیاری از افراد با دیدن اولین علائم افتادگی پوست و یا چین و چروک‌های پوست با روش‌های درمانی مختلف جهت کاهش و یا معکوس کردن روند پیری اقدام می‌نمایند. روش‌های مختلفی جهت کشیدگی ولیفت پوست صورت (به منظور افتادگی پوست) و از بین بردن چین و چروک‌ها وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. یکی از روش های لیفت صورت، لیفت میدفیس می باشد که این روزها طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است.

اگر شما نیز علاقه مند به داشتن اطلاعات در رابطه با لیفت میدفیس می باشید در این مقاله همراه ما باشید.

لیفت-میانی-صورت-با-تزریق-فیلر

همان طور که گفته شد انواع روش های مختلف برای لیفت و جوانسازی صورت وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از:

در ادامه به بررسی لیفت میدفیس با تزریق فیلر می‌پردازیم.

چرا لیفت میدفیس جایگزین خوبی برای جراحی لیفت صورت است ؟

روش لیفت میدفیس باعث جوانسازی چشمگیر صورت می شود. در روش لیفت میدفیس ما تنها از طریق تزریق فیلرهای هیالورونیک اسید در نقاط کلیدی از پوست جوانی را به شما بازمی‌گردانیم. شما اثربخشی حاصل از این تکنیک را بلافاصله بعد از تزریق تجربه خواهید کرد.و از کاهش چشمگیر سن ظاهری پوست خود و لیفت پوست از زمان تزریق فیلر تا 2 ماه بعد لذت خواهید برد.

مزیت-میدفیس

میدفیس چیست و شامل کدام قسمت صورت می‌شود؟

اگر قصد لیفت صورت بدون جراحی را دارید احتمالاً با واژه‌های زیادی در مسیر تحقیقات خود مواجه شده‌اید، چندین نوع لیفت صورت وجود دارد که در قسمت‌های مختلف صورت انجام می‌شود.

روند پیری در قسمت‌های مختلف صورت تاثیرات متفاوتی می‌گذارد بنابراین رویکردهای درمانی جهت هر منطقه متفاوت می‌باشد به همین منظور لازم است با این سه منطقه در صورت خود آشنا شوید. صورت از منظر جراحان پلاستیک به سه قسمت تقسیم می شود که عبارتند از:

 • قسمت بالایی صورت: این محدوده شامل ابرو، چشم‌ها و خط رویش مو می‌باشد.
 • قسمت میانی صورت یا میدفیس: این منطقه شامل بینی، گونه و زیر چشم می‌باشد که در واقع قسمت مرکز صورت را شامل می‌شود.
 • قسمت پایین صورت: دهان، چانه، خط فک و گردن در این محدوده واقع شده‌اند.
تزریق-میدفیس

لیفت میدفیس صورت با تزریق ژل

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که روش لیفت صورت همچنان به روش کلاسیک تمام صورت را شامل می‌شود اما در واقع در روش‌های نوین بیشتر به صورت منطقه‌ای و بر حسب نیار اقدام به درمان و لیفت صورت می‌شود. استخوان گونه بلند، خط فک کشیده و گونه‌های پر به عنوان مثلث جوانی شناخته می‌شوند، با گذشت تغییرات چشمگیری در قسمت میانی صورت ایجاد می‌شود که عبارت است از:

 • ایجاد فرورفتگی‌هایی در ناحیه‌ی زیر چشم و پلک پایین
 • چین‌ها و فررفتگی‌های عمیق در ناحیه نازولبیال (خط خنده که از امتداد حفره‌های بینی تا گوشه‌ی لب ادامه دارد)
 • کاهش حجم گونه و افتادگی گونه

این تغییرات منجر به وارونگی مثلث جوانی می‌شود، لیفت میدفیس یک روش غیرتهاجمی جهت معکوس کردن علائم پیری و دستیابی به ظاهری جوان و شاداب در صورت می‌باشد. هدف از تزریق فیلر در ناحیه میدفیس، تقویت و بازیابی آنچه در دوران جوانی داشتید می‌باشد.

برخی از افراد تصور می‌کنند که با تزریق فیلرهای پوستی ظاهری غیرطبیعی به دست می‌آید اما باید بدانید اگر تزریق فیلر توسط یک پزشک پوست و مو که با آناتومی چهره به صورت کامل آشنا است و تجربه‌ی کافی در زمینه‌ی تزریق فیلر به ناحیه میدفیس را دارد انجام شود نه تنها هیچ گونه ظاهر غیر طبیعی و عارضه‌ی جانبی نخواهید داشت بلکه از مشاهده‌ی چهره‌ای شاداب و جوان پس از تزریق فیلر شگفت زده خواهید شد.

نحوه تزریق فیلر جهت لیفت میدفیس

ابتدا صورت به صورت کامل ضدعفونی می‌شود. سپس تزریق در مناطقی که از قبل تعیین شده است انجام می‌شود. این مناطق عبارتند از: زیر چشم، گونه، لب و نازولبیال. میزان و نوع ماده‌ی تزریقی با توجه به هدف درمان و نظر پزشک انتخاب می‌شود.

مواد تزریقی ژل‌هایی هستند که به صورت طبیعی در بدن وجود دارد مانند هیالورونیک اسید، این ژل‌ها با جذب آب منجر به برطرف شدن چین و چروک‌ها و صاف شدن و لیفت پوست صورت در ناحیه میانی می‌شود.

مدت ماندگاری لیفت میدفیس با تزریق فیلر

با توجه به اینکه فیلرها در اکثر موارد موادی طبیعی هستند به مرور ظرف مدت 6 الی 24 ماه به تدریج در بدن جذب می‌شود. میزان ماندگاری با توجه به فیلر تزریق شده متفاوت می‌باشد به عنوان مثال هیالورونیک اسید که یک فیلر طبیعی می‌باشد به مدت 3 تا 18 ماه دوام دارد و سپس توسط فرآیندهای طبیعی در بدن جذب می‌شود.

پس از این مدت در صورتی که از نتایج درمان قبلی رضایت داشتید می‌توانید درمان را تکرار نمائید. اکثر بیماران قبل از اینکه نتایج تزریق قبلی از بین برود جهت تزریق بعدی برنامه‌ریزی می‌نمایند.
فیلرهای مصنوعی بیشتر از فیلرهای طبیعی دوام دارند و به صورت دائمی و یا نیمه دائمی با ماندگاری طولانی هستند، تزریق این دسته از فیلرها به دلیل عوارض جانبی که دارند توسط اکثر پزشکان پیشنهاد نمی‌شود.

مزیت لیفت میدفیس با تزریق فیلر

 • عوارض این روش نسبت به سایر روش‌ها بسیار اندک می‌باشد، پس از تزریق ممکن است مقداری کبودی و تورم داشته باشید که در مقابل عوارض جراحی لیفت صورت بسیار ناچیز می‌باشد.
 • در صورت عدم رضایت از نتایج تزریق می‌توانید تزریق‌های دیگری داشته باشید تا تقارن و نتیجه‌ی دلخواه شما ایجاد شود، همچنین نتایج تزریق ظرف 1 الی 2 سال به مرور از بین می‌رود و در صورت عدم رضایت می‌توانید از روش‌های دیگر لیفت میدفیس استفاده نمائید.
 • نتایج تزریق بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده هستند، 75 درصد بهبود و ترمیم پوست پس از جلسه اول تزریق و 10 الی 20 درصد پس از دومین جلسه قابل مشاهده می‌باشد.

مراقبت های پس از لیفت و تزریق میدفیس

 • عدم تماس با آب تا ۴ ساعت بعد از تزریق
 • عدم استفاده از لوازام آرایشی تا ۲۴ ساعت بعد
 • عدم ماساژ منطقه تزریق
 • مصرف داروهای تجویز شده پزشک به تعداد و دستور گفته شده
 • عدم‌ تماس با فراینده های حرارتی مانند سونا جکوزی، ورزش های سنگین و … حداقل تا ۵ روز پس از تزریق
 • مصرف ضد آفتاب مناسب

در انتها باید بگویم که اگر دچار چین و چروک‌ها و افتادگی‌های پوستی هستید می‌توانید با تزریق فیلر و لیفت میدفیس نتایج قابل توجهی در جوانسازی پوست صورت خود را شاهد باشید. هزینه لیفت میدفیس، بستگی به نوع و برند ژل استفاده شده میزان تزریق، ناحیه درمان، تعداد سرنگ‌های تزریق فیلر و دستمزد پزشک برای دستیابی به نتایج مطلوب دارد، بنابراین هزینه آن در افراد مختلف متفاوت است.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *