Logo. Dr. M. Osia
فیلر چانه

فیلر چانه و تاثیر مثبت آن در زیبایی چهره

فیلر چانه یک ترفند زیبایی است که برای جذاب نشان دادن و فرم دهی صورت استفاده می شود. امروزه جراحی ها یا تزریقات زیبایی بسیار طرفدار پیدا کرده است. تزریق فیلر در ناحیه چانه با سوزن های مخصوصی و توسط پزشک متخصص انجام می شود. این روش نیازی به بیهوشی ندارد و تنها با تزریق بی حسی موضعی قابل انجام خواهد بود. این تزریق نسبت به جراحی بسیار کارآمدتر است. به این دلیل که زمان زیادی نمی گیرد. این تزریق زیبایی برای افرادی که صورت های گرد یا بدون زاویه دارند مناسب است. شما با هر فرم صورتی می توانید به طور طبیعی چانه خود را زاویه دهید. در ادامه با چگونگی و مزایای تزریق ژل به چانه، بیشتر آشنا خواهید شد.

تزریق فیلر چانه چگونه است؟

فیلر چانه مانند تزریق فیلر به سایر نواحی دیگر است. پزشک متخصص زیبای این فیلر را به صورت سرپایی انجام می دهد و نیازی به عمل و بستری شدن ندارد. در ابتدای کار پزشک متخصص برای جلوگیری از عفونت، پوست را به خوبی ضد عفونی می کند. پزشک برای این روش از بی حسی موضعی مانند لیدوکائین استفاده می کند. این بی حسی را در ناحیه مخصوصی از چانه تزریق می کند. به طور معمول از سوزن خاص یا کانول برای تزریق فیلر به چانه استفاده می شود. دلیل استفاده از کانول آن است که جای چانه سوراخ نمی شود. همچنین به رگ های خونی آسیب نمی رسد. حتی کمک می کند تا ژل تزریقی اشتباهی وارد رگ خون در ناحیه چانه نشود.

به دلیل آن که چانه یک ناحیه عضلانی مانند است به راحتی سوزن در آن فرد می رود. کانول ممکن است کمی سخت تر وارد عضله چانه شود؛ اما برای تزریق کناره های چانه بسیار مناسب است.  در هنگام تزریق بهتر است کاملا آرام بنشینید و صحبت نکنید. هر گونه حرکتی در هنگام فیلر چانه ممنوع است. به دلیل آن که تزریق ژل در ناحیه چانه بسیار حساس است. پزشک مقدار خاصی از ژل را که مولا یک سی سی است برای تزریق در نظر می گیرد. نواحی مشخصی را علامت گذاری می کند. در طول انجام، ممکن است چند تزریق انجام شود. سپس از شما خواسته می شود برای گرفتن نتایج بهتر در زمان مشخصی دوباره آن را تمدید کنید. کل روند تزریق فیلر به چانه حدود 30 الی 60 دقیقه زمان خواهد برد.

01:00
truncate dir-rtl

تزریق چانه

تزریق فیلر چانه چه تأثیری در زیبایی و تناسب صورت دارد؟

فیلر چانه برای ایجاد ظاهری جذاب و زیباتر برای صورت انجام می شود. هنگامی که سن افراد بالا می رود، چانه کمی تغییر کرده و به سمت عقب متمایل خواهد شد. در این حالت ممکن است ظاهر زیبا و جوان صورت تحت تاثیر قرار بگیرد. در همین حین، کلاژن صورت کاهش پیدا می کند. در نهایت پوست صورت در نواحی عضلانی بیشتر از همه جا پیری خود را نشان می دهد. به طور کلی فرم دهی چانه می تواند زیبایی و جذابیت خاصی به همراه داشته باشد. کسانی که چانه کوچک داشته باشند می توانند اندازه آن را افزایش دهند. همچنین طول چانه نیز تزریق فیلر بیشتر خواهد شد.

برخی افراد از کناره صورت، ظاهر چانه آن ها به صورت فرو رفته است. می توان به کمک فیلر چانه، این برامدگی ها را برطرف کرد. یک نکته مهم دیگری که در زیبایی و تناسب صورت تاثیر دارد، متقارن سازی چانه است. با این روش می توان عدم تقارن چانه را در چهره، برطرف کرد.

تاثیر ژل چانه برای صورت گرد

تزریق ژل چانه (Chin Filler) می‌تواند تأثیرات مثبتی برای صورت گرد داشته باشد. در زیر تأثیرات احتمالی آن بر صورت گرد آورده شده است:

  1. تعادل و سازگاری ظاهری: تزریق ژل چانه می‌تواند تعادل و سازگاری ظاهری صورت را بهبود بخشد. با تغییر شکل چانه و افزایش حجم آن، نسبت‌های صورت بهینه‌تر می‌شود و صورت ممکن است کمتر گرد و پرگیر به نظر برسد.
  2. تعدیل شکل صورت: اگر صورت شما گرد و بی‌تعادل است، تزریق ژل چانه می‌تواند به تعدیل شکل صورت کمک کند. با افزایش حجم چانه، قسمت‌های دیگر صورت ممکن است به تعادل بیایند و شکل صورت به طور کلی بهتر به نظر برسد.
  3. بهبود تعریق: ژل چانه ممکن است بهبود تعریق در ناحیه چانه را فراهم کند. این مسئله می‌تواند به تغییراتی در عملکرد غده‌های تعریقی منجر شود و در نتیجه تعریق بیشتری در صورت ایجاد کند.

مهم است بدانید که هر فرد و شرایط صورتی ممکن است متفاوت باشد و تأثیر ژل چانه بر صورت گرد نیز ممکن است متفاوت باشد. بهتر است با یک پزشک تخصصی مشورت کنید و نیازهای و شرایط خاص خود را بررسی کنید تا بتوانید تصمیم مناسبی بگیرید.

مزایای فیلر چانه برای صورت گرد

یکی از مهم ترین مزایای تزریق فیلر چانه آن است که شما به سرعت می توانید نتیجه دلخواه خود را ببینید. در این روش فرم دهی چانه یا انداختن خط چانه، راحت تر از جراحی یا ایمپلنت است. هزینه این روش نسبت به جراحی بسیار مقردن به صرفه تر است. از همه مهم تر این که دیگه جای تیغ جراحی بر روی صورت نمی ماند. تزریق فیلر برای چانه حدود نیم ساعت زمان خواهد برد. در حالی که برای جراحی زاویه سازی چانه، دو الی سه ساعت زمان لازم است. در روش جراحی، آثار بیهوشی، آثار بخیه ها و کمی درد و عوارض وجود خواهد داشت.

در فیلر زدن چانه، هیچ‌گونه داروی بیهوشی به کار نمی رود. همچنین خط چانه به سرعت و فقط با تزریق ژل انجام می شود. شما بعد از تزریق کردن فیلر چانه، می توانید کار های روزمره خود را انجام دهید. پس هیچ محدودیت خاصی بعد از تزریق ندارید.

فیلر چانه برای کدام فرم صورت مناسب تر است؟

فیلر چانه برای کدام فرم صورت مناسب تر است؟

هر فردی که از فرم صورت خود ناراضی باشد، می تواند با تزریق فیلر چانه فرم صورت خود را زیبا تر کند. اگر فرم صورت گرد دارید، می توانید با تزریق ژل به ناحیه چانه زاویه سازی کنید. همچنین این تزریق برای مدل صورت هایی که چانه عقب رفته دارند بسیار مناسب است. همچنین فرم های صورتی که گونه کوچک و بی حالتی دارند مناسب است. برخی افراد به طور مادرزادی یا طبیعی گونه های بزرگی دارند. این گونه ها موجب می شود تا خط چانه به زیبایی دیده شود. به همین دلیل به صورت های استخوانی، برای داشتن چهره زیبا تر پیشنهاد می شود.

00:38
truncate dir-rtl

فرمدهی لب و چانه

نتیجه گیری

اصلاح کردن فرم چانه، خط چانه زیبا، فرم دهی به صورت، کاهش چین و چروک ناحیه چانه و… جزو مواردی است که به دنبال تزریق فیلر چانه، اتفاق می افتند. در واقع تزریق ژل به ناحیه چانه، فرم صورت را بدون نقص نشان می دهد. با تمدید های لازم می توان به این زیبایی دلخواه دست یافت. البته که انتخاب یک پزشک متخصص حرفه ای در این زمینه، شرط زیبایی و سلامتی بعد از تزریق است.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *