Logo. Dr. M. Osia
عفونت لب بعد از تزریق ژل

علت و 3 روش درمان عفونت لب بعد از تزریق ژل

عفونت لب بعد از تزریق ژل بسیار غیرمعمول و نادر است. احتمال عفونت بعد از هر نوع تزریق تهاجمی و کم تهاجمی وجود دارد و این به علت تزریق سوزن و ورود یک ماده خارجی در زیر پوست است. عفونت لب ممکن است بلافاصله یا طی یک هفته یا بطور ناگهانی پس از یک ماه رخ دهد. بعد از تزریق ژل لب، مقداری ورم یا کبودی طبیعی است ولی بروز مجدد قرمزی، تورم یا درد 2 روز بعد از تزریق ژل می‌تواند نشان‌دهنده وجود عفونت باشد و ممکن است به مصرف فوری آنتی بیوتیک نیاز داشته باشید.

در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با علائم، علت و درمان عفونت لب بعد از تزریق ژل لب آشنا کنیم.

عکس عفونت لب بعد از تزریق ژل

عکس-عفونت-لب

علت عفونت لب بعد از تزریق ژل

یکی از عوارضی که بعد از تزریق ژل لب ممکن‌است رخ دهد، عفونت لب می‌باشد. عفونت به دلایل مختلفی به وجود می آید که باید علت عفونت لب بعد از تزریق ژل را بررسی کرد. برخی از دلایلی که باعث عفونت لب بعد از تزریق می شوند عبارتند از :

 • تزریق ژل لب توسط افراد بی تجربه
 • عدم رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل
 • مراجعه به کلینیک‌های نامعتبر و یا آرایشگاه ها
 • تزریق ژل‌های بی کیفیت و ویال های 10 سی سی به لب
 • تزریق ژل به لب با سوزن‌های غیر استریل
 • دست زدن و مالیدن محل تزریق با دست‌های آلوده
 • کشیدن سیگار و یا قلیان
 • استفاده از مواد آرایشی و رژ لب غیراستاندارد
 • تبخال زدن قبل از انجام تزریق ژل لب
Lip infection after lip gel injection

این تصاویر واقعی است

علائم عفونت لب بعد از تزریق ژل لب

اگر به تازگی تزریق ژل لب انجام داده اید و دچار شک شده اید که لب شما عفونت کرده است یا خیر؟ به دانه‌های قرمز رنگ بر روی لب توجه کنید، اگر در لبتان این دانه های قرمز رنگ در حال به وجود آمدن هستند، شک نکنید به عفونت لب بعد از تزریق ژل مبتلا شده اید.

باکتری‌ها در روزهای اول بعد از تزریق، می‌توانند بر سطح لب رشد کنند و زمینه بروز عفونت را فراهم کنند. اگر دو یا سه روز بعد از تزریق، دانه‌هایی قرمز رنگی را بر روی لب مشاهده کردید حتما بهدکتر پوست و مو مراجعه کنید.

علائم عفونت لب بعد از تزریق ژل لب شامل موارد زیر است:
✅احساس درد در لب
✅کبودی شدید بر روی لب
✅ملتهب شدن و ایجاد قرمزی در لب
✅ایجاد دانه‌های قرمز بر روی لب
✅ متورم شدن لب‌

اگر بعد از تزریق ژل لب، جوش‌های چرکی در اطراف لب و دهان مشاهده کردید و علاوه بر آن، تب نیز دارید و در ناحیه تزریق شده احساس درد و سوزش زیادی می‌کنید، به احتمال قوی به عفونت دچار شده اید و این عفونت ممکن است به دلیل تزریق ژلی باشد که انجام داده‌اید.

عکس-عفونت-تزرِیق-ژل-لب

3 روش درمان عفونت لب بعد از تزریق ژل

خوشبختانه عفونت لب بعد از تزریق ژل لب نادر می باشد، اما در صورت بروز باید درمان مناسبی انجام شود که می تواند یکی از روش های زیر باشد:

مصرف آنتی بیوتیک

برای درمان عفونت لب بعد از تزریق ژل باید آنتی بیوتیک خوراکی مصرف کنید. اگر بلافاصله بعد از انجام ژل لب دچار عفونت شدید، برایتان آنتی بیوتیک تجویز می شود. آنتی بیوتیک معمولاً برای برطرف کردن علائم عفونت لب بعد از تزریق ژل استفاده می شوند و دارای خواص ضد التهابی نیز هستند.

مصرف آنتی بوتیک سفالکسین و کلیندامایسین می تواند عفونت لب را به مقدار زیادی درمان کند.

تزریق هیالورونیداز

تزریق هیالورونیداز به حل شدن ژل های اسید هیالورونیک در ناحیه آلوده کمک می کند. برخی از افراد به هیالورونیداز حساسیت دارند، بنابراین ابتدا پیش از تزریق باید آن را تست کنند.

تزریق آنتی بیوتیک

یکی دیگر از روش های درمان عفونت لب بعد از تزریق ژل، تزریق آنتی بیوتیک به لب است. برای عفونت های جدی تر، پزشک ممکن است در مناطق عفونت کرده آنتی بیوتیک تزریق کند. حدودا تا سه بار تزریق آنتی بیوتیک با فاصله یک هفته انجام می شود.

مرحله دوم یک هفته پس از تزریق و مرحله سوم ، ۲ هفته پس از آن انجام می گیرد. این فواصل زمانی می تواند با نظر پزشک تغییر کند.

سایر روش های درمان عفونت لب بعد از تزریق فیلر عبارتند از :

 • تمیز نگه داشتن محل عفونت
 • پوشاندن عفونت با گاز استریل
 • خالی کردن ژل تزریق شده
 • خارج کردن عفونت ایجاد شده

⛔ به هیچ عنوان گول هزینه‌های پایین تزریق ژل لب را در مراکز و کلینیک های غیرمعتبر و یا آرایشگاه‌ها را نخورید⛔

برای جلوگیری از عفونت لب بعد از تزریق پزشک باید در رابطه با تمیز بودن سرنگ‌های تزریق ژل اطمینان داشته باشد و به هیچ‌ عنوان نباید از سرنگ‌های آلوده استفاده کند. همینطورمحیط کلینیک و مطب زیبایی باید کاملا استریل و پاکیزه باشند تا مراجعه‌کنندگان دچار عوارض ناشی از تزریق ژل نشوند. پیشنهاد می کنیم برای تزریق ژل لب به مطب زیبایی دکتر مهدی اوصیا بهترین مرکز تزریق ژل لب در تهران مراجعه نمایید.

کلام آخر

در این مطلب به علائم، علت و روش های درمان عفونت لب پس از تزریق ژل لب پرداختیم. در صورتی که قصد این کار را دارید بهتر است که به دکترپوست و مو مراجعه کنید. در صورتی که تزریق ژل توسط افراد غیر متخصص و در مراکز غیر بهداشتی انجام شود، فرد ممکن است مجبور به خارج کردن ژل لب و تزریق آنزیم شود.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *