Logo. Dr. M. Osia
تزریق ژل لب

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب در ولنجک

بی شک داشتن لب هایی برجسته، زیبا و خوش فرم یکی از معیارهای زیبایی در صورت افراد می باشد. همانگونه که خیلی از افراد با بینی کوچک به دنیا می آیند در مقابل خیلی از افراد هم با لبهای باریک و نازک به دنیا می آیند که می تواند تاثیر خوبی در زیبا به نظر رسیدن آن ها نداشته باشد. تزریق ژل لب با هدف برجسته کردن طبیعی لب ها یکی دیگر از روش های غیرتهاجمی در صنعت تزریقات زیبایی می باشد. معمولا برجسته کردن لب با ماده ای به نام اسید هیالورونیک صورت می گیرد.

در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با تزریق ژل لب و انواع مدل های آن و سوالات متداول شما در این زمینه آشنا سازیم.

خوشبختانه با پیشرفت علم در صنعت زیبایی بسیاری از مشکلات مربوط به صورت با روش هایی بدون جراحی قابل اصلاح هستند. تزریق ژل لب یکی از کم خطرترین و بی عارضه ترین روش های زیبایی لبها می باشد. در ادامه بیشتر در رابطه با این روش تزریق زیبایی صحبت خواهیم کرد.

دسترسی آسان به مهم ترین بخش های مقاله

اگر فرصت کافی برای مطالعه این مطلب را ندارید کافیست پادکست زیر را گوش دهید تا خلاصه ‎ای از مطلب را دریافت کنید.

تزریق ژل لب چیست ؟

جالب است بدانید که ژل‌ها محبوب‌ترین فیلرهای تزریقی هستند که باعث برجسته شدن لب‌ها می‌شوند. به دلیل این که این ژل‌ها وقتی که زیر پوست تزریق می‌شوند هموار و طبیعی به نظر می‌رسند، یک روش عالی برای برجسته کردن لب‌ها هستند. تزریق فیلر در قسمت بالا یا پایین لب به میزانی که باعث برجسته شدن طبیعی لب‌ها و مشخص شدن قسمت‌های قرمز و سفید لب شوند، انجام می‌شود. همچنین با تزریق ژل‌ لب در گوشت لب و زیر سطح پوست می توان چروک‌های ریز اطراف لب را به طور مؤثری از بین برد.

آناتومی-لب

تزریق ژل لب به چه افرادی توصیه می شود؟

نه تنها تزریق ژل لب بلکه تمامی کارهایی که در راستای زیبایی افراد انجام می دهند کاملا سلیقه ای بوده و با در نظر گرفتن نتیجه ی آن انجام می شود. در صورتیکه لب های باریک و نازکی دارید و یا ترجیح می دهد فرم لب هایتان را تغییر دهید می توانید از تزریق ژل لب برای زیباتر شدن چهره ی خود استفاده کنید. در نظر داشته باشید که تزریق فیلر لب در صورتیکه شرایط زیر را داشته باشید برای شما انجام خواهد شد:

 • عفونت دهانی شامل تبخال یا آفت نداشته باشید.
 • از سلامت جسمانی خوبی برخوردار باشید.
 • حساسیت به داروهای بی حسی نداشته باشید.
 • سرما خوردگی یا دیگر بیماری های عفونی نداشته باشید.
 • مشکلات مربوط به انعقاد خون نداشته باشید.

تزریق ژل لب به چه فرم هایی انجام می شود؟

فرم لب ها با توجه به محل تزریق ومیزان ژل و یا فیلری که تزریق می شود می تواند متفاوت باشد. برخی افراد ترجیح میدهندحالت طبیعی لبهایشان حفظ شود و فقط کمی برجسته تر به نظر برسد در مقابل برخی ترجیح میدهند به طور کلی فرم لب خود را تغییر دهند. قبل از تزریق ژل لب در مورد توقعات و انتظارات خود با پزشک پوست و مو خود صحبت کنید تا طبق سلیقه ی شما و رضایت شما انجام شود.
به طور کلی تکنیک های تزریق فیلر لب به 4 روش رایج می باشد که در زیر اشاره شده است:

ژل-لب-روسی

ژل لب روسی

این فرم لب ها این روزها بسیار مورد استقبال قرار گرفته و برای افرادی که لب های باریک و نازک دارند نتیجه رضایت بخشی به همراه دارد. تزریق فیلر لب روسی از سمت داخل به بیرون و حاشیه ی لب به صورت عمودی انجام خواهد شد.

ژل لب عروسکی

در این روش میزان ژلی که در لب پایین استفاده می شود بیشتر از لب بالایی می باشد. نتیجه ی این روش برجستگی لب های پایین نسبت به بالا و فرم باربی گونه می باشد.

فیلر-لب-مدل-عروسکی
فیلر-لب-مدل-طبیعی

ژل لب طبیعی

در این روش حالت طبیعی لب های فرد حفظ شده فقط کمی برجسته تر به نظر می رسد.

ژل لب قلبی

این روش برای افرادی که فرم صورت بیضی دارند سبب ایجاد فاصله ای بین قسمت بالایی دو حاشیه لب می شود و باعث میشود لبها فرم قلب مانند داشته باشند و صورت زیباتر به نظر برسد.

تزریق-ژل-لب-مدل-قلبی
ژل-لب-چاکدار

ژل لب چاک دار

برای چاک دار کردن لب ها، ژل فیلر به قسمت وسط لب پایین تزریق می شود. برای ژل لب مدل چاکدار ابتدا شکافی در وسط لب پایین قرار داده می شود و بعد از آن ژل فیلر به اطراف آن تزریق می گردد. حجیم شدن قسمت وسط لب پایین باعث به وجود آوردن شکلی می شود که به مدل چاک دار معروف است.

نحوه تزریق ژل لب چگونه است؟

نحوه تزریق ژل لب در نتیجه نهایی آن تاثیر گذار است. ضروری است که پزشک پوست و مو شناخت دقیق و کافی‌ از ساختمان پوست انسان و اجزای صورت داشته باشد و همچنین به تکنیک‌های رایج که شامل محل مناسب، مقدار تزریق و قرار دادن این مواد در لایه‌های‌ مناسب پوستی است، به طور کامل مسلط باشد.

پزشک به وسیله سرنگ مخصوص و سوزن‌هایی ظریف با ایجاد زاویه‌ای‌ درست، مقدار دقیقی‌ از فیلر را در یکی‌ از لایه‌های پوستی و یا زیرپوستی به نواحی مختلف در چهره که شامل دور چشم‌ها ،گونه‌ها، چین و چروک‌های دور دهان در خلال لبه فک ،در لب‌ها و به پیشانی تزریق می‌ کند.

ژل لب در چند مرحله تزریق می شود ؟

ژل لب با هدف افزایش حجم و بهبود فرم کلی لب ها تزریق می شود و میزان ژل و تزریق آن به نوع ماده استفاده شده و همچنین سلیقه افراد بستگی دارد. در این روش تزریق به لب ها و نواحی اطراف لب ها در یک جلسه و در سه مرحله انجام می شود. ممکن است برخی از افرادی که لب های بسیاری باریکی دارند در طی چند جلسه به تزریق بپردازند.

مراحل تزریق ژل لب

مرحله اول

پس از معاینات اولیه معمولا زیباجو مدل لب دلخواه خود را به پزشک گفته و با مشاوره گرفتن از ایشان به یک نتیجه ی نهایی رسیده و سپس تزریق انجام می شود.

مرحله دوم

30 الی 40 دقیقه قبل از تزریق لب را با لیدوکائین و یا بی حسی، بی حس می کنند. بعد از بی حس شدن لب، پزشک شروع به تزریق فیلر می کند. در این فرایند قطرات ریز ژل با سرنگ‌های مخصوص به صورت عمودی و یا افقی وارد لب فرد می‌شود. و یا توجه به فرمی که مراجعه کننده میپسندد تمرکز روی خطوط لب‌ها و یا مرکز لب می باشد.
در این روش با برجسته سازی و تنظیم تقارن خطوط لب جلوه ویژه‌ای به لب‌ها بخشیده می‌شود.

مرحله سوم

در این مرحله پزشک با ماساژ سعی میکند نقاطی از فیلر که در لب ها به صورت گلوله در آمده اند را رفع نماید. البته ماساژ لب توسط پزشک به فرم نهایی لب ها نیز کمک می کند.

نمونه کارهای تزریق ژل لب دکتر مهدی اوصیا

نمونه-کارفیلر-لب
تزریق-ژل-لب-توسط-دکتر-مهدی-اوصیا
قبل-و-بعد-تزریق-ژل-لب-توسط-دکتر-اوصیا

لازم به ذکر است که برند فیلری که انتخاب می کنید در نتیجه نهایی تزریق بسیار تاثیر می گذارد به صورتی که فیلر های 10 سی سی برای انجام این روش تزریق مناسب نمی باشند. در انتخاب فیلر مهم است که مواد استفاده شده از قوام همان مخاط طبیعی لب باشند در غیر این صورت طبیعی به نظر نمی رسد. ما در کلینیک دکتر مهدی اوصیا برای تزریق ژل لب طبیعی یا نچرال از برند های معتبر دنیا استفاده می کنیم.

تزریق ژل لب چه مزایایی دارد؟

همانگونه که گفته شد تزریق ژل لب یکی از بی خطرترین و کم عارضه ترین روش های زیبایی می باشد. به هر حال هر تغییر زیبایی که روی صورت و بدن خود ایجاد می کنید مزایا و معایبی دارد که در لیست زیر مزایای آن اشاره شده است:

 • ماندگاری بالا
 • حجم دهی و فرم گرفتن لب در کمترین زمان
 • مقرون به صرفه بودن
 • کبودی خیلی کم و جزیی
آشنایی-با-انواع-برند-بوتاکس

برای مشاوره با بهترین دکتر تزریق ژل لب در تهران، دکتر مهدی اوصیا شماره خود را در فرم زیر وارد نمایید.

نمونه-کار-دکتر-اوصیا

فرم مشاوره تزریق ژل لب

نام و نام خانوادگی
شماره موبایل
فرم با موفقیت ارسال شد.
خطای وجود دارد مجدد امتحان کنید.

عوارض تزریق ژل لب

از جمله معایب یا عوارضی که در تزریق ژل لب می توان نام برد موارد زیر می باشد:

توجه داشته باشید که اولین و مهم ترین قدم در تمامی روش های زیبایی انتخاب پزشک مطمن و مرکز درمانی معتبر می باشد در صورتیکه تزریق فیلر لب توسط دکتر پوست و مو در کلینیک معتبر صورت گیرد احتمال بروز هر گونه عارضه ی جدی و چشمگیری به کم ترین مقدار ممکن خواهد رسید.

 • حساسیت به داروی بی حسی یا ژل پرکننده
 • ورم و کبودی
 • خونریزی
 • عفونت
 • مرگ بافتی ( در صورتیکه تزریق ژل به داخل یا اطراف شریان و عروق خونی باشد احتمال بروز این مسئله وجود خواهد داشت)
 • طبیعی نبودن فرم لب ها
 • نامتقارن بودن لب ها

عکس بازیگران و سلبریتی هایی که تزریق ژل لب انجام داده اند!

کندال جنر
لیزا لیرا
کیم کارداشیان
مگان فاکس

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

مراقبت های بعد از تزریق فیلر لب شامل موارد زیر می شود.

 • بلافاصله پس از درمان، قرمزی موقتی و تورم در محل تزریق دیده می شود که این اثرات به طور معمول طی دو یا سه روز برطرف می‌شوند.
 • کمپرس سرد ممکن است بلافاصله پس از درمان برای کاهش تورم استفاده شود.
 • تا زمانی که قرمزی و تورم برطرف نشده است، از قرار گرفتن ناحیه تزریق با گرمای شدید (آفتاب یا حمام آفتاب، شنا، سونای خشک و بخار و جکوزی) خودداری کنید.
 • اگر قبلاً سابقه تبخال داشته اید به پزشک خود در مورد داروهایی که استفاده کرده‌اید و یا می‌کنید اطلاع دهید.
 • از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی ومکمل‌های ویتامین E به مدت یک هفته پس از درمان خودداری کنید. ا
 • به مدت ۱ روز بعد از درمان از ورزش کردن، مصرف الكل، سیگار و قلیان خودداری كنید.
 • بعد از گذشت حدود شش ماه، پرکننده های اسید هیالورونیک به طور طبیعی توسط بدن تجزیه می شوند. بنابراین، برای حفظ ظاهر باید سالی یک یا دو بار تزریق خود را تکرار کنید.
 • تا حد امکان به محل تزریق ژل لب دست نزنید.
 • طی شش ساعت پس از درمان از تماس با منطقه خودداری کنید. پس از آن، صورت را می‌توانید به آرامی با صابون و آب شستشو دهید.

3 اقدامی که نباید بلافاصله بعد از تزریق ژل لب انجام داد!

 • ورزش سنگین
 • سونا و جکوزی
 • ماساژ

نکات و اقدامات مهم قبل از تزریق ژل لب

از آنجاییکه مراقبت های قبل از تزریق ژل لب تاثیر بسیار مهمی در دست یابی به نتایج مد نظر دارد، در این بخش برخی از مهم ترین توصیه های قبل از تزریق ژل به لب را مطرح می کنیم:

 • اولین و مهم ترین توصیه در انجام تزریق فیلر لب انتخاب یک کلینیک مجهز به امکانات مدرن و پیشرفته و پزشکانی با تجربه است. تبحر و تکنیک پزشک تاثیر بسیار زیادی در نتیجه نهایی درمان دارد.
 • قبل از تزریق فیلر لب، لب باید کاملا معاینه شود. تغییراتی که در لب ایجاد می شود باید متناسب با ابعاد صورت و میمیک لب ها باشد، به طوری که بعد از ایجاد تغییرات، لب ها ظاهری طبیعی داشته باشند.
 • تزریق به دو طرف لب ها بدون در نظر داشتن قسمت مرکزی لب ها، تصمیمی نادرست است؛ هر گونه ایجاد تغییرات در لب ها باید به گونه ای باشد که لب بالا بیست درصد کوچک تر و عقب تر از لب پایین باشد.
 • در برخی مواقع قبل از اقدام به تزریق ژل لب نیاز به انجام اصلاحاتی دیگر از قبیل تزریق ژل به چانه است.
 • برند و مارک ژل بسیار مهم است.
 • استفاده از ژل های نامرغوب و بی کیفیت، عوارض جدی به دنبال دارد. ژل های هیالورونیک اسید بهترین انتخاب برای تزریق به لب ها هستند؛
 • در جلسات مشاوره اولیه باید اطلاعات کاملی از سابقه پزشکی و داروهای مصرفی خود در اختیار پزشک قرار دهید؛
 • ۲ هفته قبل از تزریق ژل، از مصرف داروهای رقیق کننده خون پرهیز کنید.
 • ۲۴ ساعت قبل از تزریق ژل از مصرف الکل، خودداری شود.

فیلم تزریق ژل لب توسط دکتر مهدی اوصیا

مشاهده نمونه کار های بیشتر در کانال آپارات دکتر مهدی اوصیا

آپارات-دکتر-مهدی-اوصیا

برای برجسته سازی لب تزریق ژل بهتره یا تزریق چربی ؟

برخی افراد برای حجم دهی لب هایشان به سراغ تزریق چربی می روند که در این روش، چربی از نواحی از بدن مانند ران و باسن گرفته و به صورت و برخی از نواحی بدن تزریق می شود. چون چربی از خود بدن است قطعا این روش هیچ گونه واکنش آلرژیکی را به همراه ندارد و میزان ماندگاری آن نیز طولانی تر خواهد بود، اما احتمال بروز عوارضی از قبیل عفونت، خونریزی، ورم طولانی مدت یا حتی نکروز بافت چربی وجود دارد.

تزریق چربی به دلیل ماندگاری بیشتر طرفداران زیادی دارد ولی برای تزریق به لب مناسب نیست. از تزریق چربی بیشتر برای حجم دهی و جبران فرورفتگی‌های صورت استفاده می‌شود. اگر به لب چربی تزریق کنیم، حالت غیرطبیعی به خودش می‌گیرد و چندان زیبا نمی‌شود.

صدای رضایت بیمار پس از تزریق فیلر توسط دکتر مهدی اوصیا

آیا تزریق ژل لب برای من مناسب می باشد؟

آیا تزریق ژل لب برای من مناسب می باشد؟

چند سال دارید؟

جنسیت شما چیست ؟

آیا قبلاً تزریق ژل لب داشته اید؟

چه فرمی از لب را می پسندید؟

آیا در ناحیه لب زگیل و یا بثورات پوستی متفاوتی دارد؟

انگیزه اصلی شما از تزریق فیلر لب چیست ؟

برای دیدن نتیجه آزمون شماره خود را وارد نمایید.

فیلم رضایت بیمار از تزریق ژل لب توسط دکتر مهدی اوصیا

سوالات متداول در رابطه با تزریق ژل لب

اگر در رابطه با هزینه تزریق ژل لب سوالی دارید، بهتر است برای اطلاع دقیق از هزینه ها تماس بگیرید.

شماره-تماس-دکتر-مهدی-اوصیا

کلام آخر

تزریق ژل لب برای افزایش جذابیت و زیبایی صورت انجام می شود. پیش از تزریق فیلر لب برای انتخاب پزشک خود دقت داشته باشید و از نمونه کارهای پزشک دیدن نمایید. در صورتی که در مراکز و کلینیک های غیر قانونی و غیرمجاز اقدام به تزریق ژل لب کنید ممکن است عوارض جبران ناپذیری گریبان گیر شما شود.
اما در صورتی که در مرکز معتبر و زیر نظر دکتر پوست و مو تزریق ژل داشته باشید، می توانید با تزریق آنزیم ژل را از لب خود خارج کنید. پس بهتر است از ابتدا انتخاب عاقلانه و صحیح داشته باشید.

مطالب مرتبط
10 پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *