Logo. Dr. M. Osia
تزریق ژل به چانه

تزریق ژل به چانه به شکل v و فرم دهی صورت

تزریق ژل به چانه و فرم دهی صورت یکی از روشهای بهبود ظاهر چانه بوده که برای رفع مشکلاتی مانند عقب رفتگی چانه به کار می رود. ظاهر چانه تاثیر بسزایی در شکل کلی صورت به ویژه نیم رخ دارد. بسیاری از افراد به طور ژنتیکی و یا به دلایل مختلفی دچار عقب رفتگی چانه و یا بدفرمی چانه هستند. همه ی ما انسان ها به طور ذاتی زیبایی را دوست داریم از طرفی ظهور رسانه ها و پیشرفت چشم گیر صنعت زیبایی معیارهای زیبایی را تغییر داده است.

تزریق-ژل-به-چانه

از این رو داشتن  چانه ای به فرم V شکل یکی از معیارهای زیبایی به شمار می آید. روش های زیادی برای تغییر فرم چانه و فرم دهی صورت وجود دارد که در این مقاله قصد داریم در مورد تزریق چانه و فرم دهی صورت صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

تزریق ژل به چانه و فرم دهی صورت

تزریق ژل چانه برای فرم دهی به آن یکی از روش های کم عارضه و غیرتهاجمی جهت برطرف کردن عیوب مربوط به آن می باشد. افرادی که از جراحی ترس دارند و یا انقدری مشکل جدی ندارند می توانند برای رفع عیوب چانه از روش تزریق چانه و فرم دهی صورت استفاده کنند.

زاویه سازی چانه و بهبود فرم آن با ژل حاوی اسیدهیالورونیک نقش بسزایی در اصلاح فرم صورت دارد.اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن یافت می شود و سبب کلاژن سازی پوست و هم چنین‌ آبرسانی پوست می گردد. زاویه ی بین تیغه ی بینی و خط فک یکی از بارزترین ویژگی های زیبایی صورت به خصوص در نیم رخ می باشد.

عقب رفتگی چانه می تواند به دلایل مختلفی در افراد رخ دهد اما به طور کلی افرادی که تجربه ی کاهش وزن شدید داشته اند و یا به دلیل بالا رفتن سن پوست دچار افتادگی شده است بیشتر با این عارضه مواجه می باشند.

فراموش نکنیم که خیلی از افراد نیز به طور ژنتیکی دچار این مشکل می باشند. در تمامی مواردی که گفته شد اصلاح فرم چانه از طریق تزریق چانه و فرم دهی صورت امکان پذیر می باشد.

مراحل تزریق ژل چانه

پس از انجام مراحل مشاوره و آزمایشات لازم برای تزریق چانه و فرم دهی صورت پزشک شما یک روز را برای تزریق ژل به چانه مشخص می کند. سعی کنید قبل از انجام تزریق ژل پزشک را در جریان داروهایی که مصرف می کنید در جریان بگذارید و اگر لازم است دارویی قطع یا مصرف شود مشخص شود.

پزشک ناحیه ی موردنظر را ضدعفونی کرده و از بی حسی موضعی حاوی لیدوکائین استفاده می کند. در مواردی با توجه به برند ژلی که در تزریق استفاده می شود سرنگ حاوی پرکننده ی اسیدهیالورونیک شامل بی حسی موضعی هم می شود. با توجه به فرم چانه و میزان تغییرات چند سی سی ژل به چانه تزریق می شود و کل این مراحل بین 30 تا 60 دقیقه زمان بر است.

تزریق ژل به چانه و فرمدهی آن

مراقبت های بعد از تزریق ژل چانه و فرم دهی صورت

پس از تزریق چانه و فرم دهی صورت و اطمینان از پایداری شرایط فیزیکی و سلامتی شما لازم است موارد زیر برای بهبود هر چه سریعتر ناحیه ی مورد تزریق در نظر گرفته شود:

 1. از انجام فعالیت های سنگین و به خصوص ورزش های سنگین که موجب فشار به قسمت پایینی صورت می شوند خودداری کنید. حدالامکان به مدت یک هفته از انجام ورزش های مقاومتی و سنگین خودداری کنید زیرا با افزایش گردش خون باعث ایجاد تورم و التهاب بیشتر می شوند
 2. پس از گذشت 24 ساعت از تزریق ژل روزی یکبار محل تزریق را جهت جلوگیری از بروز عفونت شستشو دهید.
 3. استفاده از کمپرس یخ به منظور کاهش درد و تورم در ناحیه ی مورد تزریق توصیه می شود.
 4. در صورتیکه احساس می کنید ژل مورد تزریق در ناحیه چانه گلوله شده است بدون ماساژ یا گرم کردن سریعا به پزشک مراجعه نمایید
 5. از قرار گرفتن در معرض آفتاب و محیط های گرم خودداری کنید
 6. استفاده از داروها و توصیه های پزشک در روند بهبودی شما تاثیر بسزایی دارد.

مزایای تزریق ژل چانه

تزریق چانه و فرم دهی صورت علاوه بر متعادل کردن خط فک و بهبود عیوب چانه مزایای دیگری دارد که در زیر اشاره شده است:

 • حجم دهی و برجستگی طبیعی
 • از بین بردن چانه های دوقلو
 • برطرف کردن نواقص و نامتقارن بودن چانه
 • متقارن کردن خط فک و چانه
 • ماندگاری بالا و مقرون به صرفه بودن
 • ایمن نسبت به جراحی های پروتز
 • برطرف کردن چین وچروک ناحیه ی چانه به دلیل کلاژن سازی اسیدهیالورونیک
 • کم عارضه و کم خطر بودن
 • دوره نقاهت کوتاه
 • تاثیرگذاری بلافاصله پس از تزریق

درکنار تمام مزایایی که گفته شد هر فعالیت زیبایی که بر روی چهره انجام می شود ممکن است شامل تورم ، قرمزی و کبودی جزیی در ناحیه ی مورد تزریق شود که تزریق چانه و فرم دهی صورت نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. تاکنون عارضه ی جدی و نگران کننده ای از تزریق ژل چانه گزارش نشده است و این در صورتی می باشد که شما به یک مرکززیبایی معتبر و تحت نظر یک پزشک مجرب و متبحر قرار بگیرید.

در صورتیکه هر یک از موارد فوق صدق نکند ممکن است عوارض جبران ناپذیری داشته باشد که در زیر به آن ها اشاره شده است:

 • عفونت
 • گلوله شدن ژل درناحیه ی تزریق
 • آسیب شدید بافتی یا مرگ بافتی
 • قرمزی و التهاب شدید پوست

میزان ماندگاری تزریق ژل چانه

یکی از سوالاتی که افراد هنگام تزریق هر نوع فیلر به هر ناحیه ای از صورت و بدن مانند تزریق ژل لب پرسش می کنند میزان ماندگاری آن پس از تزریق می باشد. در تزریق چانه و فرم دهی صورت میزان ماندگاری ژل و حفظ شدن حالت متقارن چانه وابسته به نوع ژلی است که درناحیه ی مورد نظر تزریق شده است. به طور کلی ماندگاری تزریق فیلر چانه بین 3 تا 24 ماه می باشد.


برخی از افراد بلافاصله پس از کمرنگ شدن اثرات تزریق ژل اقدام به تمدید مجدد آن می کنند. با توجه به اینکه ژل های در واقع ماده ای اضافی در بافت بدن شما می باشند و احتمال بروز واکنش های آلرژیک می باشد بهتر است این کار به طور مکرر انجام نشود.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *