Logo. Dr. M. Osia
بهترین سن بوتاکس

بهترین سن بوتاکس

بهترین سن بوتاکس چه زمانی است؟ بوتاکس برای جوان سازی پوست و از بین بردن چین و چروک ها کاربرد دارد. این روش درمانی به زیباتر شدن پوست و شادابی صورت کمک می کند. ولی باید دانست که چه زمانی و در چه سنی می توان برای انجام آن اقدام کرد.

افراد زیادی در سنین مختلف برای تزریق به کلینیک های تخصصی مراجعه می کنند تا شادابی و طراوت پوست خود را بازیابند. ولی باید بدانید که ماندگاری تزریق بوتاکس بین 3 الی 6 ماه است که بعد از آن برای ترمیم مجددا باید اقدام نمایید. در غیر این صورت چین و چروک های پوست شما بر می گردد. در ضمن برای ماندگاری بیشتر نیاز است تا مراقبت های لازم در این زمینه انجام شود.

در این مقاله می خواهیم بهترین سن انجام بوتاکس و در مورد جلوگیری از ایجاد چین و چروک مطالبی را بیان کنیم. اگر قصد دارید در این زمینه اطلاعات بیشتری در اختیار داشته باشید تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

بهترین سن بوتاکس چند سالگی است؟

برای تزریق بوتاکس نمی توان سن مشخصی را در نظر گرفت. چرا که با توجه به نوع پوست هر شخص، زمان تزریق متفاوت است. ممکن است برخی در اواخر 20 سالگی در پوست خود چین و چروک های ریزی را مشاهده کنند و برخی نیز بعد از 30 سالگی به این نکته پی ببرند.

بهترین سن بوتاکس

ولی در حالت کلی بهتر است زمان تزریق بوتاکس در اواخر 20 سالگی و اوایل 30 سالگی انجام شود.  چرا که در سنین کم، کلاژن به صورت طبیعی در بدن شخص تولید می شود و مانع از ایجاد چین و چروک های صورت است. هر چقدر که سن بالا برود و تولید کلاژن کمتر شود پوست صورت درگیر چین و چروک می شود. در این مواقع بهتر است که از بوتاکس استفاده کنید.

بهترین سن بوتاکس برای پیشگیری از چروک

برخی از متخصصان بر این باور هستند که استفاده از بوتاکس می تواند مانع از ایجاد چین و چروک در سنین بالاتر شود. یعنی شما می توانید برای جلوگیری از چین و چروک اقدام به استفاده از بوتاکس نمایید.

توجه کنید که حتما در زمان مشخص شده برای تمدید بوتاکس اقدام کنید تا از چین و چروک مجدد جلوگیری نمایید.

بهتر است برای جلوگیر یاز ایجاد چین و چروم از سنین کمتر یعنی 20 الی 30 سالگی اقدام به انجام بوتاکس نمایید. افرادی که در سنین بالای 40 سالگی برای بوتاکس اقدام می کنند، این روش برای آن ها به عنوان روش پیشگیری از بوتاکس محسوب نمی شود فقط چین و چروک های ایجاد شده را کمتر می کند.

سخن پایانی:

بهترین سن بوتاکس با توجه به نوع پوست، ژنتیک، سبک زندگی و … بستگی دارد و به همین جهت سن مشخصی را نمی توان برای آن در نظر گرفت. ولی باید به خاطر داشته باشید که انجام بوتاکس باید در کلینیکی های تخصصی و در کنار یک متخصص معتبر انجام گیرد. چرا که در صورت انجام گرفتن این روش زیبایی در کلینیک های نامعتبر و با تخصص کمتر می تواند آسیب های غیر قابل جبرانی به پوست شما وارد نماید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *